Vítáme Vás na oficiálních stránkách Základní školy pod Svatou Horou, Příbram.

Více se o nás dozvíte zde.
Archivy

V povědomí veřejnosti jsou především úspěchy příbramského mužského volejbalu: 3.místo v extralize mužů, junioři a kadeti uhájili pro příští sezonu účast v extralize, žáci byli čtvrtí v Českém poháru a pátí na Mistrovství České republiky.

Také dívčí mládežnický volejbal se opět po pár letech dostal na výsluní. Starší žákyně hrající pod hlavičkou TJ Baník Příbram v Českém poháru v konkurenci více jak 48 týmů ukázaly, že patří v této kategorii mezi špičku v České republice. Družstvo složené převážně ze žákyň ZŠ pod Svatou Horou, Příbram, kde dívky také trénují, obsadilo 4.místo. Že to nebyla náhoda, potvrdilo družstvo žákyň na Mistrovství České republiky, které se uskutečnilo od 4. do 6.května 2012 v Přerově. Dlouhodobá a náročná tréninková příprava pod vedením zkušených trenérů Jana Prokopa, Petra Ročňáka a fyzioterapeutky Jitky Hipčové byla přetavena v bronzovou medaili. Jinak řečeno v konkurenci 16 nejlepších týmů ČR, které se na mistrovství ČR kvalifikovaly, obsadily příbramské dívky 3.místo. Obrovský úspěch !!!

foto

Takový výsledek naposledy registrujeme v roce 2008. To hrála za příbramské družstvo nyní osmnáctiletá Andrea Kossanyiová – v současné době členka reprezentačního družstva žen, v letošní sezoně 2.místo v extralize žen, 1.místo v extralize juniorek za Olymp Praha. Hrály zde i Jolana Prokopová, Tereza Veselá – v letošní sezoně bronz v extralize juniorek za Loko Plzeň.

Na mistrovství ČR 2012 obrovským oceněním příbramských hráček bylo i to, že Kateřina Hipčová (8.r.ZŠ) byla volejbalovými experty vybrána a vyhodnocena jako nejlepší nahrávačka mistrovství a smečařka Daniela Urešová (9.r.) byla zařazena mezi šest nejlepších hráček. Velice silně jí výkonnostně sekundovala smečařka Karolína Valtová (9.r.). I ostatní hráčky Sára-Marie Štochlová (7.r.), Nicole Vosátková (8.r.), Karolína Urešová (7.r.), Nikoleta Vinohradská (8.r.), Markéta Kadlecová (7.r.), Kateřina a Karolína Šťastných (7.r.) měly obrovský podíl na tomto týmovém úspěchu. Určitě o některých jmenovaných v budoucnu v souvislosti s volejbalem ještě uslyšíme.

foto

Základní škola pod Svatou Horou, Příbram ve spolupráci s VO Příbram a TJ Baník Příbram vychová budoucí naděje příbramského i českého volejbalu. Doufejme, že konstelace hvězd bude volejbalu na ZŠ pod Svatou Horou stále nakloněna a výuka tohoto sportu se zde udrží i nadále. Proto neváhejte a přiveďte své pohybu chtivé potomky do tělocvičny ZŠ pod Svatou Horou. Volejbal je ideální sport zejména pro dívky. Přijďte se svými dcerami a vnučkami od 2. do 5. ročníku ZŠ si třeba jen vyzkoušet, jak chutná sportovní trénink. Pro informace volejte 318 40 11 51 nebo 602 309 689.

foto

foto foto foto foto foto foto
foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto

NEPŘEHLÉDNĚTE!

Základní škola pod Svatou Horou, Příbram
přijme

UČITELE, UČITELKU
- 2. stupeň se zaměřením na ČJ, AJ, Fy, D, Hv

Životopis zašlete v případě zájmu na mail: skola@1zs-pb.cz.

na tel.: 318 401 151.
Inkluze 2. etapa

Šablony pro ZŠ

Co nebylo v učebnici – spolupráce knihoven a škol ve vzdělávání žáků 21. století