Vítejte
Vítáme Vás na oficiálních stránkách Základní školy pod Svatou Horou, Příbram.

Více se o nás dozvíte zde.
Archiv

2010 CEV Junior European Championship – Women

ANDREA KOSSANYIOVÁ
(absolventka sportovní třídy naší školy) vybojovala v této sezóně již čtvrtou medaili, tentokrát (asi tu nejcennější) na ME juniorek

Poslední den MEJ měly naše volejbalistky v Niši hned dva nepříjemné soupeře. Už v noci se přihlásil ten první – jak to říct slušně a nelhat – no prostě „sranděra“. Během dopoledního tréninku se přihlásila o slovo u více než poloviny manšaftu, a tak MUDr. Čech měl konečně trochu práce, ale do začátku zápasu se podařilo dát hráčky celkem do pořádku.

Po přípravě u videa pak přišel druhý soupeř – houževnaté a nepříjemné Němky, které dokázaly ve skupině porazit finálové Italky 3:0. Je dost možné, že si vzpomněly na tři přípravné zápasy v Brně před několika týdny a na tři porážky s českým týmem a na začátku zápasu o bronz se to projevilo.

První set české volejbalistky zvládly skvěle a vyhrály ho 25:17. Němky se nehodlaly smířit s hladkou porážkou a ve druhé sadě otočily nepříznivý vývoj a výsledkem 25:18 srovnaly skóre. Už jsem psal, že holky hrozně moc toužily po medaili a tenhle medailový sen se postupně začal přibližovat. Vy už víte, že další sety jsme vyhrály 25:22 a 25:23 a mohla propuknout bronzová radost.

Vůle po vítězství z českých juniorek doslova tryskala, jindy tak urputné Němky tahaly za kratší konec a bronzová fantazie se stala skutečností. Slavnostní ceremoniál si celá česká výprava vychutnávala opravdu důkladně, v individuálních hodnoceních byla navíc nejlépe útočící hráčkou zvolena Andrea Kossanyiová. Stejně potěšilo i uznání trenérů dalších družstev a odborníků za předvedený způsob hry a za bojovného ducha.

Andrea Kossanyová
Final standings:
1. Italy*
2. Serbia

3. The Czech Republic
4. Germany
5. Turkey
6. Slovakia
7. Russia
8. Slovenia
9. The Netherlands
10. Poland
11. Belgium
12. Hungary

Best Players Awards
MVP: Caterina Bosetti (ITA)
Best Scorer: Ana Bjelica (SRB)
Best Spiker: Andrea Kossanyiova (CZE)
Best Server: Katharina Schwabe (GER)
Best Blocker: Giulia Pisani (ITA) Best Libero: Carolina Zardo (ITA)
Best Setter: Danica Radenkovic (SRB)